Novinky Březen 2017

HC NOVINKY BREZEN FINAL

Začneme hned zostra, protože začátkem měsíce vyšlo v pořadí již třetí EP na Partyraiser rec.We pep you up!”. Čtyři rychlejší bomby, které má víceméně na starosti sám Wesley a o jejichž kompilaci by se dalo říct, že je z jeho pohledu celkem schizofrenní. Objevuje se v colabu s “F. NøIzE”, se kterým si seknul tracku i jako Scarphase a dále i v collabu se svým alteregem “Bulletproof”. U mě jednoznačně vítězí hned první song “Partyraiser & F Noise – We pep you up”. Tvrdý kick s dosti návykovým punchem a skřiplavým screechem se vám zareje na nějakou tu hodinku do hlavy. Jeho sólo remix slavného “Eardrumz” již odcházejícího “Dj Outblasta” mě nijak moc neoslovil, ale tak už to občas u remixů slavnějších track bývá. Kam se jeho vydavatelství do budoucna vydá ukáže až čas, já jen doufám, že trošku více progresivnějším směrem.

Sandyho narozeniny patří samozřejmě k událostem měsíce. A aby párty nebyla málo, pravidelně vydává “Sandy Warez Birthday Sampler”. Na kompilaci se objevuje vždy řada umělců primárně z “Footworx rec.”, kteří vám předloží průřez od industrialu až po terror. Za zmínku určitě stojí vypalovačky od “Deterrent Man & A-Kriv – Thug’N’Slug” a “Sandy Warez – Reign of Terror”.

Další z pravidelných akcí je “Frenchcore s’il vous plait”. Patří k ní stejnojmenný label a protože obojí roste jako z vody nejen na území Holandska, připravili nám v pořadí již 9 EP. Mezi oslovenými se objevili i naší čeští matadoři se svou novou jadernou pumou “Hungry Beats – Full Attention”. Vrčivý kickdrum, rychlé tempo a uřvané synthy nám opět dokazují, že jsou ve svém oboru špička. Co mě mile překvapilo byl “Digital Violence & JKLL – Cerebral Fracture”, kteří se vymanili z monotónnosti holandského frenchcoru a ukázali, že to jde udělat i bez laciných pouťových zvuků a vysamplovaných lidových písní.

Klasika co nezní zrovna klasicky. I to by se dalo říct o novém album “System Overload – Boem!”, které vyšlo na již ikonickém labelu “Megarave”. Devatenáct nabitých track, které se pohybují v rozmezí 160 – 210 bpm a představují temný hardcore v novém kabátě. Mezi jeho solo tracky najdeme i pár collabů a featuringů, například s americkou legendou “Rob gee” a jeho parádním vokálem Land of Gabba. Pro milovníky tohoto labelu je to povinnost, kterou by neměli odkládat moc dlouho.

Konečně se dostáváme pro mnohé k highlightu celého měsíce. Blíží se nám “Masters of Hardcore – The Skull Dynasty” a s ním i jeho Anthem. K otázce kdo bude dělat hymnu dalšího ročníku se vedou rozsáhlé debaty v hospodských gabber kroužcích. Tento rok se toho ujali čím dál více úspěšní Mick, Daniel a Joey aka “Destructive Tendencies”! Delší intro s ženským voiceoverem od Masters of Hardcore je již neměnnou klasikou, která prostě k této hymně patří. Hlavní screech po build-upu vás zvedne ze židle, ale bohužel po tomto motivu tracka značně poleví a druhá část už není tak svižná jako na začátku. Na první poslech jsem nebyl dvakrát nadšený, čekal jsem od kluků asi víc, ale na druhou stranu to není tolik mainstreamová záležitost jako minulé ročníky, za což u mě mají velké plus. Jestli bude mít hymna úspěch nebo neúspěch, uvidíme až po nějakém čase, stejně jako tomu bylo i u předešlých anthemů.

Britské vydavatelství “Darkside Unleashed” vypustilo do světa nový sampler s pořadovým číslem čtyři. Na kompilaci se objevuje celá enkláva začínajících britských hardcore uptempo artist, ale nalezneme tu i tracky jak od “Miss Enemy“, “Hardbouncer“, “Repix“, tak od českých “Hungry Beats“. Ti si zde vystřelili pro změnu uptempo industrial track “First Order”. Celý sampler působí kompaktním dojmem a jde rozhodně o podařenejší kousek, kde se objevují více jak tři až čtyři umělci.

Hardshock festival už nám pomalu klepe na dveře a proto si připravili ve spolupráci s vydavatelstvím “The Third Movement” dva mixtape. O první se postaral “Igneon system“, který patří k elitě mezi industrial crossbreed artists a vyselektoval nám tracky jako “Sei2ure- Vibrator“, “Ophidian & Tapage – Creating the Future“, “Tymon – Dead Evil“. Druhý mix namíchali holandští uptempo zabijáci “Sjammienators“, kteří do svého výběru zařadili hned dva tracky z české produkce! První již zmiňovaný track od “Hungry Beats – First Order” a terror vypalovačku od “Kurwastyle – Snow in Summer“. Český hardcore se rozrůstá čím dál víc a je hezké vidět kluky hrát na zahraničních festivalech a klubových akcích.

O letošní festivalovou hymnu se postaral známý holandský producent “D-Passion – Shock the Hardcore“. Vzhledem k faktu, že je to jeden z žánrově nejtvrdších festivalů, nečekejte vyměklou popinu na kterou budete odrhávat ve 2 ráno ve Face to Face.

Suma sumarum březen nám přinesl pěknou snůžku kvalitního hardcoru a nezbývá nic jiného, než se těšit co na nás vylítne v dubnu!

Buďte dobří!

Bauchman